logo hr wellbeing forum

O konferencji HR Wellbeing Forum

Porozmawiajmy jak budować odporne organizacje i zdrowe środowisko pracy w czasach wyzwań dla pracowników oraz zarządów firm!

Wellbeing 2022+ zdrowie, bezpieczeństwo, środowisko pracy. To hasło towarzyszyć nam będzie podczas konferencji HR Wellbeing Forum. Już 15 i 16 września 2022 roku we wrocławskim Inkubatorze Przedsiębiorczości E-sportu oraz online.

Pandemiczny czas nauczył nas, że w dzisiejszym świecie nic nie jest stałe. A coraz to nowsze i zaskakujące wyzwania czekają na nas na każdym kroku.

Obecnie mierzymy się galopującą inflacją, i nienajlepszym po pandemii stanem zdrowia. Ma to wpływ na konkurencyjność i wyniki naszych firm – z jednej strony pracodawców, a z drugiej – na potrzeby Polaków – pracowników.

Najnowszy z raportów Narodowego Testu Zdrowia Polaków, prowadzonego przez serwis Medonet wskazuje, że co drugi z nas cierpi na długotrwałe problemy zdrowotne. Dodatkowo najgorzej od trzech lat oceniamy również stan swojego zdrowia fizycznego oraz psychicznego

Źródło: medonet.pl

Badania wskazują, że stan zdrowia psychicznego Polaków uległ pogorszeniu. Zapewne jest to spowodowane długotrwałym stresem wynikającym z pandemii. Wynik stanu zdrowia psychicznego Polaków jest aż o 5 pp. niższy niż w 2021 r. (i o 7 pp. niższy niż w roku 2020), a 12 proc. Polaków uważa, że ich stan psychiczny (w porównaniu z rówieśnikami) jest zły lub bardzo zły.

Z perspektywy firm – pracodawców rosnące koszty m.in. energii, a w ślad za tym oczekiwania zapewnienia rekompensaty wzrostu cen przez pracodawców. Skutkuje to potrzebą szybkiego zapewnienia finansowania, aby utrzymać atrakcyjność, konkurencyjność firm oraz stworzyć zdrowe warunki pracy dla swoich pracowników.

Jak wynika z niedawno opublikowanego XVI Barometru Rynku Pracy zrealizowanego na zlecenie Gi Group – jeśli pracodawcy zależy na utrzymaniu kadr, to najważniejszymi argumentami w dyskusji są: zwiększenie wynagrodzenia (85,9 proc.) i premie (76,2 proc.). Niemniej istotne powody to także: poprawa atmosfery w miejscu pracy, wprowadzenie programów umożliwiających zachowanie work-life balance, ścieżek kariery oraz elastycznych godzin pracy i bezpłatnej opieki medycznej.

Z kolei według danych międzynarodowych, elastyczne modele pracy, które umożliwiają podwyższenie poziomu work-life balance mogą ograniczyć rotacje talentów z firm nawet o 20 proc. – zgodnie z wypowiedzią Marcosa Segador-Arrebola, Prezesa Zarządu Gi Group.

Dlaczego warto wziąć udział w HR Wellbeing Forum?

Zmieniające się zachowania, potrzeby pracowników i warunki pracy podczas kolejnej pandemii COVID-19, rosnąca inflacja, czy też zmiany legislacyjne. Dodatkowo nadchodzący kryzys, to nie wszystkie, ale fundamentalne zmiany, na które zarządy firm i działy HR potrzebują przygotować strategię działania. Zdrowe środowisko pracy, zdrowi pracownicy i zarządzanie zasobami ludzkimi z zachowaniem balansu między oczekiwaniami zarządzających a dobrostanem pracowników są kluczowymi wyznacznikami dyskusji panelowych o nowym wymiarze efektywności pracy i finansowaniu programów wellbeingowych z UE na wrześniowej konferencji HR Wellbeing FORUM 2022.

Odpowiemy na pytania:

 • Jak poradzić sobie z kolejnym kryzysem nie obciążając zdrowia kadry zarządzającej i pracowników firm?
 • Jak budować odporne organizacje w czasach kiedy potrzebujemy oszczędzać a pracownicy oczekują kolejnych podwyżek płac?
 • Z czego powinniśmy zrezygnować, a co potrzebne jest do prawidłowego funkcjonowania firmy?
 • Czy tylko wynagrodzenia są ważne w pracy dla pracowników?

Te i wiele innych pytań nurtuje polskich przedsiębiorców, chcących zbudować odporną na codzienne wyzwania organizację. Porozmawiamy o tych problemach podczas ogólnopolskiej konferencji HR Wellbeing Forum.

Diamentowe wyróżniki konferencji:

 1. wyjaśnimy dlaczego nie ma efektywnej firmy bez zdrowych pracowników i zdrowego środowiska pracy;
 2. dowiesz się jak zaprojektować i zbudować zdrowe środowisko pracy;
 3. poznasz bezpośrednie i pośrednie przyczyny niższej efektywności pracy;
 4. zobaczysz jak robią to inni – benchmarking dobrych praktyk;
 5. wskażemy Ci źródła finansowania programów wellbeingowych z UE;

HR Wellbeing Forum to konferencja, z której wychodzisz z wiedzą:

 • dlaczego nie ma efektywnej firmy bez zdrowych pracowników i zdrowego środowiska pracy?
 • po co budować zdrowe środowisko pracy i inwestować w programy wellbeingowe?
 • jak finansować programy wellbeingowe ze środków UE?

Dwa dni pełne wiedzy, wymiany doświadczeń oraz wzorcowych praktyk szczególnie cennych w dobie kolejnych nadchodzących wyzwań!

Najlepsi eksperci z Polski

Podczas HR Wellbeing FORUM 2022 wystąpią doświadczeni praktycy – praktycy i konsultanci HR, lekarze, prawnicy, doradcy podatkowi, eksperci ds. programów UE i kadra zarządzająca organizacji z różnych branż, podzielą się wiedzą, doświadczeniem, a także projektami realizowanymi w trakcie i po pandemii. Wymiana kontaktów​ i doświadczeń.

Finansowanie

Na konferencji porozmawiamy również o finansach – a dokładniej o możliwościach współfinansowania programów wellbeingowych ze środków UE.

Wymiana wiedzy i doświadczeń na wyciągnięcie ręki

Wieczorny networking w gronie ekspertów to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów, a także wymiany doświadczeń.

Dołącz do uczestników  konferencji już dziś w promocyjnej cenie:

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konferencji!

Beata Krzos

Dyrektorka programowa