logo hr wellbeing forum

Efektywność i wellbeing po pandemii

W 2020 roku po raz pierwszy zostaliśmy zmuszeni do organizacji własnej przestrzeni pracy. Okres izolacji pracowników z rutynowej codzienności na rzecz pandemii dał przestrzeń na refleksje pracowników dotyczące pracy w firmach i korporacjach. Firma jest przestrzenią, która postrzegana jest na miejsce odpowiednie do kontynuowania kariery, świadczą o tym czynności podjęte na rozwój jednostek.  

Czego potrzebują osoby pracujące w czasach po pandemii?

Środowisko jest współczesnym czynnikiem, dla którego osoby podejmują się pracować w przestrzeni danej firmy. Ze względu na to, że jest to miejsce w którym spędzana jest znaczna część czasu pracy oraz pochłania dużo uwagi. W związku z tym dla pracowników aktywności pozapłacowe budujące wellbeing stały się ważniejsze. Bez wątpienia współczesna przestrzeń firm, stawiając na rozwój intrapersonalny pracownika, jednocześnie inwestuje w przyszłość własnej instytucji. 

 

Dbanie o zdrowie i samopoczucie kadry w rezultacie przynosi długoterminowe skutki dla każdej ze stron. Pracownicy podnoszą swój komfort i bezpieczeństwo w miejscu prac. Wspiera to poczucie własnej wartości w grupie, jako części zespołu oraz współzawodnika. Inicjatywy pracodawcy na rzecz motywacji, jak i docenienia własnych pracowników, przejawiają się w dobrej relacji zespołu z managerem, jak i balansu osoby zatrudnionej między pracą, a życiem prywatnym. Ponadto programy skupiające się na dobrostanie pracowników zwiększają ich zaangażowanie i zadowolenie z pracy, będąc dziś nieodłącznym elementem nowoczesnego środowiska pracy. Ich znaczenie urosło szczególnie podczas czasu pandemii, gdy zdrowie i bezpieczeństwo stały się uniwersalnym priorytetem.  

Więcej na ten temat podczas wystąpienia Beaty Krzos w 1 Dniu konferencji HR Wellbeing Forum! 

Beata Krzos

Dyrektorka programowa